В дошкільному навчальному закладі відбувся «Місячник з пожежної безпеки», метою якого є поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного вихованця активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку, тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя дошкільнят; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час пожежі.
На основі загального плану проведення «Місячника з пожежної безпеки» вихователі всіх вікових груп склали план заходів, які наповнили змістом навчально-виховної роботи з дітьми: тематичні заняття, дидактичні, сюжетні, театралізовані, конструктивно-будівельні ігри з елементами безпеки життя, конкурси, естафети, прогулянки, читання творів художньої літератури відповідної тематики, аналіз небезпечних ситуацій та правила поведінки.
Сьогодні проблема протипожежної безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.
Під час підготовки до «Місячника пожежної безпеки» проведено ряд заходів:
– перевірено стан пожежних щитів та пожежного обладнання;
– перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
– поновлено куточок «Безпека дитини»;
– підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Вогонь-друг, вогонь-ворог».
Формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку.
Педагоги піклуються про те, щоб перед вихованцями розкрився зміст дії, її ціль та засоби рішення, і по можливості пропонувати дітям самостійно шукати рішення поставлених завдань. Вихователі та спеціалісти дуже ефективно попрацювали над тим, щоб діти засвоїли правила, чого не слід робити:
– при відсутності дорослих вмикати побутові електроприлади;
– розпалювати вогонь без нагляду дорослих;
– грати з сірниками та на дорозі, та інші.
В ході місячника були проведені інструктажі персоналу ДНЗ за правилами пожежної безпеки та правилами проведення евакуації у разі пожежі. Була проведена навчальна тренування по евакуації персоналу та осіб, що навчаються у разі пожежі.




